Bebek yogası eğitimi dokunuş, hareket, ses, ritim kullanmak yoluyla bebeklerin ve ebeveynlerinin birlikte keyif almalarına ve bağlarını geliştirmeye odaklanır.Bebeklerin gelişim potansiyellerine ulaşmalarını destekler.Yoganın gevşeme, nefes ve beden farkındalığı, sağlıklı duygu aktarımını ve regülasyonu sağlar. Temel olarak anne-bebek bazında olmakla beraber bu ders, baba, anneanne-babaanne ya da diğer bakım verenler ile bebek arasındaki ilişkiyi kapsar. Bebek yogası dersleri üç aylıktan emekleyene kadar süreçteki bebekler ve ebeveynlerini içindir. Şefkatli iletişim, sessiz gözlem, farkındalık, saygı ve kabül erken dönem ebeveynlik ihtiyaçlarıdır. Sessizliğin ve eğlencenin harmanlandığı bir alan oluşturmak,  fiziksel aktiviteler yaparken bebeklerin  ve ebeveynlerin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara destek sunabilmek bebek yogası eğitiminin kazanımlarıdır.  Kadın olmak, anne olmak, bebek olmak hallerinize daha yakından bakıp iç görünüzü genişleterek donanımınızı artırmanızı sağlar. Yoganın temel ilkeleri ışığında bebekler ve ebeveynleri ile fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak çalışmak isteyen herkese açıktır.

Eğitimin Ana Konu Başlıkları:

Yoganın Temel Prensipleri

Yenidoğan Gelişim Özellikleri

Sevgi Neden Önemlidir?

Duyguların Regülasyonu

Bebekler için Yoga Hareketleri

Dokunma ve Masaj

Hareket, Ses ve Ritim ile Akış

Rahatlatıcı Teknikler

Bebeklerle Gevşeme

Bebek ile Bağ Kurma

Bağlanma Şekilleri

Postnatal Egzersizler ve Nefes

Güvenli Ders Verme/ Ders Planlama

Bebek Yogası Hocasının Özellikleri

Uygulamalı Dersler ve daha fazlası

Eğitmen:

Ayca Yılmaz

Hypnobirthing Eğitmeni, Doula,

Bebek ve Hamile Yogası Eğitmeni     (E-RYT 200, RYT 500, RPYS)

1975 Ankara doğumlu. 1998 yılında ODTÜ İstatistik Bölümünden mezun oldu ve 11 yıl finans sektöründe çalıştı. Hayatının dönüm noktalarını “yoga ile tanışmak” ve “hamilelik ve doğum deneyimi” olarak tanımlıyor. Bu geçişler aşkla devam ettiği mesleğinin temellerini oluşturuyor. İlk olarak 2008 yılında Zeynep Aksoy ile Temel Hatha Yoga eğitimimi tamamladı. Daha sonra Vinyasa, Yin Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Eğitimleri aldı. Özellikle “Meditasyon” yoga anlayışının ve pratiğinin merkezine oturdu. 2008 yazında Washington D.C.’de ilk hamile yogası eğitimini aldı. Kendi hamileliği sırasında hamile yogası dersleri vermeye başladı. Birthlight kurslarında hamile yogası/doğum sonrası yogası ve anne-bebek yogası hocalık eğitimlerini, Janet Balaskas’la Aktif Doğum programını tamamladı. Lamaze ve Active Birth Centre tarafından resmi onaylı ve uygulamalı ilk ‘İDA Doğuma Hazırlık Eğiticisi ve Doula’ eğitimini, 2014 yılında da HypnoBirthing® Eğitmenliği Sertifika programını tamamladı. Annezen’i 2013 yılında kurdu. Bir yandan işi için donanım sağlarken diğer yandan kendi bütünlüğünü desteklemek adına 5,5 yıl boyunca haftada 3 kez gittiği psikanaliz seanslarını tamamladı. Birçok değerli Osho Terapisti ile de çalışma fırsatı buldu ve bu çalışmalarını asistan olarak sürdürüyor. Meera ile 120 saatlik Osho Art Terapist Eğitimi meditasyonunu ve işini derinden etkiledi. Halen yoga ve HypnoBirthing aracılığı ile anneleri zihinsel ve fiziksel olarak doğuma hazırlarken, ‘Doula’ olarak da doğum mucizesine tekrar tekrar şahit oluyor. Hamile Yogası ve Bebek Yogası konularında Uzmanlaşma Programları veriyor.

Eğitim Tarihleri:

20 Nisan 2024 Cumartesi 10:00-18:00

21 Nisan 2024 Pazar 10:00-18:00

22 Nisan 2024 Pazartesi 10:00-18:00

Toplam:

30 saat:

24 saat buluşma

6 saat ders gözleme/ ders verme

Ücret:

12.300 TL

Eğitim sonunda Annezen Katılım Belgesi verilecektir.

Eğitim bebeklerle çalışmak isteyen herkese açıktır.

Eğitime, kendi derslerinizde de kullanmak üzere  oyuncak bebek getirilmelidir. Yaklaşık 3 aylık bebek boyutlarında, 50-60cm boyunda, gövdesi, dirsek ve diz kısımları yumuşak olmalıdır.

Bilgi ve Kayıt:

annezenkalamis@gmail.com

0533 5143826