Kutsal Pencere

Ebeveyn Olmak, Eş Olmak, Mutlu Olmak

19 – 20 Ocak   11:00 – 17:00

Çalışma Genel Tanım:

Kutsal penceremiz bizim biyolojik, fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak iyilik hali içinde olduğumuz; hayatın içinde huzur ve sağlıkla kendimizi yaratabildiğimiz ilişkilenme aralığımızdır. İlişkilenmenin kapsamına kendimizle, diğerleriyle ve genel olarak hayatla ilişkilerimiz girer.

Kültürel ve toplumsal koşullanmanın ve öğrenilmiş olanların ötesinde kendini yeniden yaratmak ve çocuğuna doğru rehberliği sunmak için bir ilk adım olarak görülebilecek bu atölyede üzerinde durulacak başlıklar:

  • Hayat yolculuğunda neredesin ve nereye gitmek istiyorsun? Kendini yaratma sürecinde sorumluluk almak.
  • Zihnim, Bedenim, Duygularım ve Ruhum birbiriyle uyum içinde olabilir mi?

– Sinir sistemi ve beynin işleyişi

– Aktivasyon döngüleri ve biyolojik şartlanmışlık

– Duygusal dengelenme

– Yaşam Enerjini Yükseltme

– Doğum sonrası ve Erken Dönem çocukluk yıllarında beyin ve sinir sisteminin gelişimi.

– Çocuğumla ilişkimde empatik ve şefkatli olmanın önemi ve yolları.

– İçimdeki incinmiş çocuğu iyileştirme ve çocuğumla aramdaki hataları tamir etmenin önemi ve yolları.

– Partnerimle yeniden Bağ Kurmak

Bu çalışmaya çift olarak katılmak mümkündür ve önerilir. Hamileler ve yeni doğum yapmış olanlar için de uygundur.

Çalışmada zorlayıcı olmayan meditatif beden egzersizleri yapılacaktır ve bu egzersizler herkese uygun olabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kayıt ve Bilgi için:

annezenkalamis@gmail.com

0216 3450866

Funda BATTLE

BA, SEP, OIX HEARTraining® Coordinator

2012 yılında tanıştığı Somatic Experiencing/Organic Intelligence ve Travmalar üzerine aldığı eğitimini İrlanda’da tamamladı.
Eğitimine, erken gelişim dönemi travmaları ve PTSD travmatik semptom ve sendromlarını iyileştirme terapi yöntem ve teorileri üzerine Steven Hoskinson, MA, MAT ile birlikte Organic Intelligence® eğitimleri kapsamında deneyimli danışmanlar için ileri düzey OI Expert seviyesinde devam etmektedir.
‘Erken Dönem Travmalar’; ‘Bağ Kurma’; ‘Utanç’; ‘Travma ve Hafıza’; ‘Travma Sonrası Stres Bozukluğu’ gibi spesifik konular üzerine Dr. Maggie Philips, PhD; Kathy Kain, MA, SEP; Dr. Peter Levine, PhD; Caryn Scotto, MA, SEP; Dr. Stephen Porges, PhD; Dr. Bessel Van Der Kolk, PhD, gibi travma çozümleme alanında tüm dünyada alanında öncü araştırmacı ve klinisyenler ile deneyimli danışmanlar için açılan çok sayıda uygulamalı seminere katılmıştır.

Travmatik etkilerin iyileştirilmesi üzerine odaklanan ve nöro-biyolojik açıdan bilimsel temeller üzerine kurulu bir psikobiyolojik yaklaşım olan Somatic Experiencing ekolü Amerika’da yaşadığı yıllarda bu ekolün kurucusu Dr. Peter Levine, PhD ve Steven Hoskinson ile tanışması sayesinde hayatına girdi.

Uzun yıllardır yoga ve meditasyonu gündelik hayatında uygulamaya devam eden Funda Battle beyin, sinir sistemi, beden kompleks ilişkiler ağının uyum içinde işlemesini amaçlayan yaratıcı ve dönüştürücü beden merkezli terapiler üzerine çalışmaktadır ve son iki yıldır araştırmaları ve ilgisi özellikle gelişimsel dönem travmatik semptomların iyileştirilmesinde farkındalık ve şefkat uygulamalarının etkisi ve kişiler arası nörobiyoloji üzerine yoğunlaşmıştır.
Bireysel SE®/OI® seansları yanında aynı zamanda çalışmalarını aktarmaktan ve oluşan paylaşım ortamından sonsuz keyif aldığı grup çalışmaları da düzenlemektedir.

Son yedi yıldır eşi ve 12 yaşındaki kızı ile birlikte İzmir’de yaşamaktadır.

Funda Battle, SEP, OIX HEARTraining® Coordinator