2008 yılından beri hayatımda olan yoga öğretisinin birçok farklı dalını Türkiye, İngiltere, İsviçre ve Hindistan’da deneyimleme fırsatı buldum.  Yolculuğuma 2017 yılında Kundalini Yoga ile devam etme kararı aldım. Kundalini Yoga kadim bilgesini dünyaya yayan usta Yogi Bhajan ile uzun seneler çalışmış Gurmukh Kaur Khalsa’nın Kundalini Research Institute (KRI) onaylı 220 saatlik “Kundalini Yoga Eğitmenlik” sertifika programını tamamladım.

Bu harika yolculuğa başlamadan önce İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümünden mezun olup akabinde İngiltere’de, University of Birmingham’da Pazarlama Yönetimi üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Okul sırasında başladığım çalışma hayatım da, bugün de olduğu gibi “eğitim” hep başrol aldı ve yaşamım boyunca da öyle devam etti. Üniversite sırasında saha ekiplerinin eğitimleri için gittiğim Doğu illerinde uzun süre kaldığım seyahatlerim sırasında farklı kültür ve geçmişe sahip kişiler ile paylaşımın ne kadar büyük bir zenginlik olduğunu o zamanlar anladım. Okul sırasında başlayan “eğitim” sevdam kurumsal hayatta da karşıma çıktı ve tüm profesyonel yaşamım boyunca Kişisel Gelişim Eğitmeni ve Akademi Yöneticisi olarak uzun seneler çalıştım. 2015 yılında tamamladığı kurumsal hayatımı sevgili babamın hatırası olan aile işletmesini devralarak otel yönetimi ile devam ettirdim. Aynı dönemde peş peşe yaşadığım derin üzüntü ve kayıpların ardından en huzur bulduğum alanın “Kundalini Yoga” olduğunu fark ettim.

Türkiye’de Kundalini Yoga ve Meditasyon’unun öncülerinden olan Özlem Ataman Tara Kaur ile uzun seneler bu alanda kendini geliştirme fırsatı yakaladım. Kundalini Yoga’nın bende yarattığı dönüşüm ile hayatının en radikal kararını alarak profesyonel iş hayatımı sonlandırıp bu alanda eğitmen olmak üzere Hindistan’a gittim. Kundalini Yoga’nın en kıymetli eğitmenlerinden Gurmukh Kaur Khalsa’nın öğrencisi olarak Rishikesh,  Hindistan’da 220 saatlik programı, zamanla ölçülemeyecek kadar derin bir yaşanmışlığı deneyimledim.

2018 yılında, bu farkındalık seviyesinin verdiği dönüşümü başkalarının da yaşayabilmesi için düzenli dersler vermeye başladım. Kendime, öğrenmenin ve eğitim vermenin son bulmadığı bir yaşam kurguladım.