Ergül Ergün, PhD ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. İngiltere’de 3 yıl boyunca European School of Shiatsu ve Shiatsu College’de 3 yıl süren şiyatsu uzmanlığı eğitimi aldı. Bu eğitimlerde Çigong, Çin tıbbı, iğnesiz akupunktur (akupresör, zen şiyatsu) ve temel batı tıbbı alanlarında çalıştı. Bel ağrıları, endişe ve uyku bozuklukları üzerine yüksek lisans çalışmalarına katıldı. Bitirme tezi migren üzerinedir.

Çigongun ve şiyatsu terapisinin İngiltere’de önde gelen isimlerinden Anne Palmer, Carola Beresford-Cooke, Chris Jarmey, Paul Lundberg, Nicola Pooley, Cliff Andrews ve Alec Jones ile birlikte çalıştı. Türkiye’de Wudang ustası İsmet Himmet ve Emei Çigong büyük ustası Fu Wei Zhong tarafından düzenlenen çigong seminerlerine katıldı. Edith Heidelberger’le Kore El akupunkturu ve Seçkin Köknar’la omurga yapısını güçlendirici çigong çalışmalarına devam ediyor. Son 12 yılı soto zen meditasyonu olmak üzere 1998 yılından beri düzenli olarak meditasyon ve 9 yıldır da çigong yapıyor.

Ergül Ergün, şiyatsu uzmanlarının standardını belirleyen ve denetleyen İngiltere’deki meslek odası Shiatsu Society üyesidir. Çigong çalışmaları ve Ergül Ergün hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.siyatsu.com adresinden ulaşabilirsiniz.