Çok eski çağlarda kadınlar doğum yaparlarken tanrıça gibi hissederlermiş. Doğum kadının içsel gücünü ortaya çıkardığı bir ritüelmiş. Doğum yapan kadınlar içlerindeki mucizeyi ortaya çıkarırken saygı ve sevgi ile desteklenirlermiş. Doğum bir kadının hayatında yaşadığı en özel tecrübeymiş..

Bugün doğumla olan ilişkimiz annelerimizden ve çevremizden duyduğumuz ya da filmlerde izlediğimiz korku dolu hikayelerden ibaret; hastaneye yetişecek miyim? Suyum sokakta gelirse? Risklerim? Acı çekecek miyim?

Ne oldu da bir kadının kendi bedeni aracılığı ile deneyimlediği bu mucize negatif bir hipnoza dönüştü?

Annezen Doğuma Hazırlık Eğitimi anne adaylarına zaten sahip oldukları içsel güçle tekrar karşılaşmalarına bir fırsat sunuyor. Bu anlamda bu bir eğitim değil, bir hatırlatma…

Eğitimimizde çiftlere doğum fizyolojisi ile ilgili teorik bilgilerin yanı sıra nefes ve gevşeme teknikleri, meditasyon, imgeleme teknikleri, doğumda aktif pozisyonlar, doğumda müdahaleler, sezaryen, doktor-gebe ilişkisi, hastanede sizi neler bekliyor, seçenekleriniz nelerdir, dalgalar ile baş etme yöntemleri, bebeğinizle ilk temas ve bağlanma gibi konuları aktarıyoruz.

Eğitimimiz kendi bedenine ve iç gücüne güvenen, bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünlük içinde, güçlü bir annelik/babalık duygusu ile bebeğine kavuşmaya hazır ebeveynlerin doğumuna eşlik ediyor. Doğum sürecinde kararlara kendi tercihleri doğrultusunda katılmalarını, doğumun coşkusunu yaşamalarını, doğumdan büyük bir tatminle ayrılmalarını, bebeklerini dünyaya şefkat ve sevgi ile getirmelerini teşvik ediyoruz. Çiftlerin eğitime birlikte katılımı ile kendi doğumlarına sahip çıkmalarını, doğumda aynı dili konuşarak güçlü bir başlangıca birlikte adım atmalarını sağlıyoruz.