Sevgi dolu dokunuşlar bebeğinizin en büyük ihtiyaçlarından biri. Fiziksel ve duygusal gelişiminde büyük etkisi var dokunmanın. Anne bebek yogasında hareket ve dokunmayı birleştirerek bebeğinizle huzur dolu keyifli anlar geçirebilirsiniz. Aranızda varolan o büyülü bağın kuvvetlendiğini hissedebilirsiniz.

Bebek yogası dersleri öncelikle bebeğinizin ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz sıcak bir ortam sağlar. Bebeklerle iletişimimizin kaynağı sevgi ve saygıdır. Derslere ufak, açıcı bir masajla başlıyoruz. Hareketleri güvenli ve eğlenceli oyunlarla ve şarkılar eşliğinde yapıyoruz. Tekrar tekrar güvenle ve kolaylıkla uygulanan yoga tabanlı bu egzersizler bebeğinizin dünyayı keyifli, güvenli ve sevgi dolu bir yer olarak algılamasına yardımcı oluyor. Bebeğinizi emzirmek, dersi bırakıp bebeğinizle yürüyüş yapmak, hatta bir köşeye kıvrılıp uyumak dersin bir parçası! Ve hazır olduğunuzda yeniden dönebilirsiniz derse. Bu derslerde başta bebekler yorulup uyuyokalabiliyorlar dersin ortasında. Yavaş yavaş evde de uygulayabileceğiniz tekrarlarla daha dayanıklı ve keyifli olmaya başlıyorlar.

Anne bebek yogası bebeğinizin fiziksel ve duygusal gelişiminde çok faydalı. Özellikle motor gelişimini destekliyor. Zaten çok çabuk gelişiyorlar ama dersin faydalarını da daha ilk dersin sonunda hissedebilirsiniz. Mesela daha derin uyuduğunu ya da gaz sıkıntısının azaldığını, fiziksel olarak güçlendiğini, ağladığında daha çabuk sakinleştirebildiğinizi farkedebilirsiniz.

Bu ders ayrıca yeni doğum yapmış anneler için de doğum sonrası hafif yoga pozları içeriyor. Esnemek, duruşunuzu düzeltmek, karın ve pelvis kaslarını toparlamak üzere basit ve uygulaması kolay rahatlatıcı pozlar. Ayrıca derin gevşemeyi bebeğinizle birlikte yapmayı öğreniyorsunuz. Zamanla bebeğinizin de sizinle birlikte geliştirdiği bu beceri, yorulduğunuzda yeniden taptaze, dinlenmiş olarak güne devam etmenize yardımcı oluyor.

Anne bebek yogasına 3 aylıktan itibaren bebekler katılabilir ve emekleyene kadar devam edebilirler. Emeklemeye başladıklarında kimse onları aynı yerde bir saat tutamaz çünkü :)

Anne bebek yogası dersleri, bebeğinizle geçirdiğiniz keyifli bir saat olmasının yanında, diğer anne ve bebeklerle sosyalleşmeniz için de güzel bir ortam sağlıyor. Sarının bebeğinizi ve düşün yollara, bebeğinizle birlikte sosyalleşin!