İki doğum Uzmanı Ayca Yılmaz ve Nur Sakallı ile 85 saatlik Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemi kapsar. Hamilelik döneminin aşamalarını, meydana gelen değişiklikleri ve bu dönemlerde ortaya çıkan ihtiyaçlar için gerekli yoga altyapısını sunar. Kadının özgün doğasına ve yaratıcılığına dair derin bir bakış açısı hedefler.

Eğitim teorik ve pratik çalışmalar içerir. Meditasyon, canlandırma, görseller aracılığı ile bilgilerin içselleştirilmesine katkı sağlar.

Eğitimin İçeriği

– Yoga Prensipleri

– Temel Yoga Asanaları

– Meditasyon

– Güvenli Ders Verme

– Hamileliğin Aşamaları ve Meydana Gelen Değişiklikler

-Temel Oturma, Kalkma ve Dinlenme Pozisyonları

– Hamile Yogasında Asanalar ve Varyasyonları

– Hamilelikte Pranayama

– Hamilelik, Doğum ve Postpartum Dönem Anatomisi

– Pelvisi Tanıma ve Pelvik Taban Egzersizleri

– Destek Malzeme Kullanımı

– Uygulamalı dersler

– Ders planlama

– Sık Görülen Rahatsızlıklar ve Rahatlatıcı Asanalar

– Doğum mucizesi

– Hamileliğin ve Doğumun Yoga ile iİişkisi

– Film Gösterimleri

– Postpartum Dönemi Anlamak

-Postnatal Egzersizler

– İçsel Güce Odaklanmak
– Bebek ile Bağ Kurmak
– Zorluklarla Başetmek

 Tarih: 26-27-28 Nisan & 4-5-11-12 Mayıs 2024 (7 gün)

 Saat: 10:00 – 18:00

Toplam 85 saat eğitim

Eğitim için kayıt alınacaktır ve kayıtlar 15 gün süreyle izlenebilecektir. (Bazı durumlarda kayıt almak mümkün olmayabilir.)

Katılım Şartları ve Sertifikasyon:

Eğitim herkese açıktır.

Eğitim gerekliliklerini tamamlayanlara Uluslararası Yoga Alliance sertifikası verilecektir.

Yerinizi ayırtmak için lütfen aycavenur@yahoo.com adresine mail atın.

 

Nur Sakallı

Somatik Deneyimleme ve TRE Uygulayıcısı, Doğuma Hazırlık Eğitmeni, Doula,

Bebek ve Hamile Yogası Eğitmeni (E-RYT® 200, RYT® 500, RPYS)

Türkiye’nin ilk doulası olan Nur 2008’dan beri İstanbul’da bebek bekleyen aileler ile çalışıyor ve doğumlarda destek veriyor.  DOUM’un annesi olan Nur ayrıca çeşitli yoga okullarında hamile yogası ve bebek yogası eğitmenleri yetiştirmeye devam ediyor. Türkiye’de doğum şartları konusundaki farkındalığın filizlenmesi konusunda halen çalışıyor ve aynı zamanda Doğana Doğumda Kadın Hakları Derneğinin kurucularından.  Bedensel terapiler, psikobiyolojik yaklaşımlar konularında da eğitimi olan Nur stres ve travma konularında hem bireysel seanslar veriyor hem de grup çalışmaları organize ediyor. Doula ve doğuma hazırlık eğitmeni olarak hizmet verirken, ruhunu beslemek amacıyla yoga, terapi ve meditasyon eğitim ve inzivalarına yoğun olarak devam ediyor.  Bu çalışmalardan edindiği dinginlik ve gücü hamileler ve bebeklerle çalışmalarına taşıyor.  Kadınların annelik yolculuklarının parçası olmayı çok seviyor ve hayatın başlangıcını onurlandırarak şifalanabileceğimize inanıyor.

Ayca Yılmaz 

Hypnobirthing Eğitmeni, Doula,

Bebek ve Hamile Yogası Eğitmeni     (E-RYT® 200, RYT® 500, RPYS)

Hayatının dönüm noktalarını “yoga ile tanışmak” ve “hamilelik ve doğum deneyimi” olarak tanımlıyor. Bu geçişler aşkla devam ettiği mesleğinin temellerini oluşturuyor. İlk olarak 2008 yılında Zeynep Aksoy ile Temel Hatha Yoga eğitimimi tamamladı. Daha sonra Vinyasa, Yin Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Eğitimleri aldı. Özellikle “Meditasyon” yoga anlayışının ve pratiğinin merkezine oturdu. 2008 yazında Washington D.C.’de ilk hamile yogası eğitimini aldı. Kendi hamileliği sırasında hamile yogası dersleri vermeye başladı. Birthlight kurslarında hamile yogası/doğum sonrası yogası ve anne-bebek yogası hocalık eğitimlerini, Janet Balaskas’la Aktif Doğum programını tamamladı. Lamaze ve Active Birth Centre tarafından resmi onaylı ve uygulamalı ilk ‘İDA Doğuma Hazırlık Eğiticisi ve Doula’ eğitimini, 2014 yılında da HypnoBirthing® Eğitmenliği Sertifika programını tamamladı. Annezen’i 2013 yılında kurdu. Bir yandan işi için donanım sağlarken diğer yandan kendi bütünlüğünü desteklemek adına 5,5 yıl boyunca haftada 3 kez gittiği psikanaliz seanslarını tamamladı. Birçok değerli Osho Terapisti ile de çalışma fırsatı buldu ve bu çalışmalarını asistan olarak sürdürüyor. Meera ile 120 saatlik Osho Art Terapist Eğitimi meditasyonunu ve işini derinden etkiledi. Halen yoga ve HypnoBirthing aracılığı ile anneleri zihinsel ve fiziksel olarak doğuma hazırlarken, ‘Doula’ olarak da doğum mucizesine tekrar tekrar şahit oluyor. Hamile Yogası ve Bebek Yogası konularında Uzmanlaşma Programları veriyor.